Remember me

(ZARA dress and bag, H&M shirt and ring, New Look sunglasses and shoes via sequinshoes.pl)

photos by Piotr PruszkowskiToday I was with my old friend Paulina to grab a cup of coffee. We haven’t seen each other for such a long time. I don’t remember when was the last time I’ve talked that much. I just don’t know why we don’t take care of something at all and we don’t remember about that great fun we have with some people. If I got rid off my forgetfulness, I could maybe remember where I get my jewellery from…
PS: Have you seen Rachel Zoe’s collection for Spring 2013? It’s just pure perfection to me. So now I’m gonna be good for the rest of the year and I’m begging Santa for mercy!


Byłam dziś na kawie z Pauliną. Urwał nam się kontakt dość dawno temu. Nie pamiętam,kiedy ostatnio tyle gadałam. Jadaczka mi się nie zamykała… Nie wiem,czemu o niektóre rzeczy w ogóle nie dbamy, a to jak dobrze bawimy się w czyimś towarzystwie – zapada w niepamięć. Postaram się walczyć z moim alzheimerem i może nie będę zapominała, gdzie kupuję swoją biżuterię.
PS: Widzieliście może kolekcję Rachel Zoe na wiosnę 2013? To dla mnie jest istna perfekcja.Więc będę już do końca roku grzeczna i zacznę błagać św. Mikołaja o łaskę!